Jesteśmy dla Was i zawsze służymy pomocą

Klub dziecięcy

Klub dziecięcy powstał, by zaopiekować się dziećmi w wieku od roku do 3 lat.

Opiekujemy się najmłodszymi dziećmi sprawując nad nimi maksymalnie zindywidualizowaną opiekę. Organizujemy czas i otoczenie w taki sposób, by dzieci mogły świetnie się bawić i wypoczywać, a jednocześnie były maksymalnie bezpieczne.

By to zapewnić balonikowa społeczność to maksymalnie 15 dzieci, którą opiekuje się od 3 do 5 opiekunek w zależności od potrzeb.

Klub dziecięcy Balonik to miejsce, które powstało z myślą o dzieciach i dla dzieci. W Baloniku dziecko jest istotą nadrzędną, najważniejszą i równą dorosłemu. Balonik szanuje prawa dziecka i daje mu możliwość wzrastania i rozwijania się zgodnie z indywidualnym rytmem, potrzebami i talentami. Balonik wspiera dziecko w dążeniu do bycia szczęśliwym człowiekiem.

Balonikowa kadra

Nasza kadra to osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych, zaangażowane w rozwój i dokształcanie się, poszukujące nowych inspiracji i rozwiązań. Działamy w duchu porozumienia bez przemocy, rodzicielstwa bliskości. Inspirujemy się Marią Montessori, Januszem Korczakiem, Andre Sternem i innymi fantastycznymi pedagogami i nurtami. Doskonalimy warsztat i zmieniamy się w odpowiedzi na potrzeby naszych podopiecznych i ich rodzin.

Nasze metody

W Balonikowym klubie dziecięcym stawiamy na ekologię, minimalizm i przede wszystkim na bieżące potrzeby dziecka.

Nie mamy, albo ograniczamy do minimum zabawki plastikowe. Bawimy się drewnem, naturalnym materiałem, nie brakuje u nas patyków, kamieni, szyszek i innych materiałów sensorycznych. Staramy się też wykorzystywać w pracy dorobek pedagogiki Marii Montessori – mamy liczne materiały do zabaw dnia codziennego oraz do zabaw sensorycznych.

W zabawach ruchowych czerpiemy z Weroniki Sherborn. Wykorzystujemy też Bumbumkowe poruszanki, metodę Musical Babies Anny Ratenbury do nauki angielskiego, Metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz oraz sensoplastykę Izabeli Anny Stefańskiej. Do zajęć plastycznych inspiruje nas Arno Stern i jego autorska pracownia malarska Malort. Czytamy, zachęcamy do czytania i często zapraszamy dzieci do Teatru Kamishibai.

Atmosfera w Baloniku

Stawiamy na spontaniczną zabawę naszych maluszków, a rolę opiekunek/edukatorek widzimy jako wsparcie i inspirację. Dbamy o materiał, bezpieczne otoczenie i rodzinną atmosferę. Nasze dzieci nosimy, przytulamy, bujamy. Nie zmuszamy do wykonywania poszczególnych zadań, nie zmuszamy do jedzenia i korzystania z nocnika. Wychodzimy z założenia, że dziecko doskonale wie czego potrzebuje i potrafi to zakomunikować, a my dorośli mamy za zadanie wesprzeć je w procesie rozwoju.

Jednym z ważniejszych elementów naszej pracy jest proces adaptacyjny nowego dziecka i rodziny. Adaptację postrzegamy jako wzajemne poznanie, proces trójstronny gdzie ważny jest każdy element – dziecko, rodzice i my pracownicy placówki. Adaptacja to obecność rodzica w placówce do momentu, w którym wszyscy poczujemy się bezpiecznie.

Jeżeli taka forma wychowania jest Ci bliska zapraszamy – odwiedź nas, porozmawiaj i zobacz czy Klub dziecięcy Balonik jest miejscem dla Twojego dziecka i Twojej rodziny.